КИЇВ (QHA) -

Проект змін до Конституції України щодо Криму є одним з небагатьох програмних документів, який пропонує бачення майбутнього півострова. Про це заявив 23 травня на презентації дослідження "Зелена книга. Державна політика щодо Криму" радник голови Меджлісу кримськотатарського народу Арсен Жумаділов, передає кореспондент QHA.

— Це один з небагатьох документів, який, пройшовши широке обговорення, перш за все експертне, у лавах юристів-конституціоналістів, має на меті показати, яким буде Крим після деокупації, коли він буде звільнений. У цьому документі йдеться про те, що Крим буде територією, де гарантовано реальну рівноправність усіх тих етнічних спільнот, які там проживають. Це означає і функціонування мов, і представленість в органах влади, і залученість представницьких органів кримськотатарського народу в процес ухвалення рішень, — заявив Жумаділов.

Нагадаємо, 18 травня Президент України Петро Порошенко, виступаючи на вечорі-реквіємі в пам'ять про геноцид кримськотатарського народу заявив, що для відновлення права кримських татар на самовизначення буде створена Кримська автономія, тоді як раніше заявлялося про необхідність створення Кримськотатарської автономії.

У свою чергу, глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров, виступаючи на вечорі-реквіємі, зазначив, що відновлення прав корінного народу Криму можливо тільки шляхом створення у складі України Кримськотатарської національно-територіальної автономії.

QHA