МОСКВА (QHA) -

 

Обвинувачений в отруєнні Скрипалів у Великобританії Олександр Петров є офіцером ГРУ на ім'я Олександр Мишкін.

Про це йдеться у спільному розслідуванні Bellingcat і The Insider.

За їхніми даними, Мишкін Олександр Євгенович народився 13 липня 1979 року в селищі Лойга Архангельської області Росії.

Навчався в одній з елітних військово-медичних академій, пройшов підготовку для роботи лікарем для російських ВМС.

Під час навчання Мишкін був завербований ГРУ. У 2010 році він переїхав до Москви, де отримав документи на ім'я Олександра Петрова.

У розслідуванні йдеться, що з 2011 — 2018 рр. Мишкін часто подорожував під ім'ям Петрова. Він декілька разів приїжджав до Придністров'я та в Україну. За даними видань, Мишкін відвідав Київ під час Євромайдану в грудні 2013 року.

Bellingcat зазначає, що їм невідомо, у якому військовому званні зараз Мишкін.

Передбачається, що під час операції з отруєння Скрипалів він був у званні полковника або підполковника.

 

5 березня 2018 року колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля і його доньку Юлію госпіталізовали у критичному стані після отруєння у Солсбері (Великобританія) нервово-паралітичною речовиною «Новачок».

Прокуратура Великобританії оприлюднила імена підозрюваних в отруєнні Скрипалів. Ними виявилися двоє громадян РФ — Олександр Петров і Руслан Боширов. Обом чоловікам висунули звинувачення за чотирма пунктами: змова зі спробою вбивства, замах на вбивство, використання і зберігання забороненої речовини «Новачок» і заподіяння тяжких тілесних ушкоджень.

Видання The Insider і Bellingcat раніше повідомили, що ще один підозрюваний у справі отруєння Скрипалів, якому видали паспорт на ім'я Руслана Боширова, є полковником ГРУ Анатолієм Чепігою.

Згідно з розслідуванням, Чепіга керував операцією з вивезення з України в Росію екс-президента Віктора Януковича.

На початку вересня Руслан Боширов і Олександр Петров дали інтерв'ю пропагандистському каналу Russia Today, де відзначили, що у Солсбері вони були як туристи і їздили подивитися на кафедральний собор. Вони підкреслили, що не знали, хто такий Скрипаль і у них не було з собою «Новачка».

 

Джерело: bellingcat.com

QHA