КИЇВ (QHA) -

Кабмін України пропонує вирішувати питання вчинення нотаріальних дій щодо майна внутрішньо переміщених осіб, яке залишилося на території, непідконтрольній Україні, йдеться в урядовому законопроекті № 8332 «Про внесення змін до деяких законів України з питань забезпечення захисту прав внутрішньо переміщених осіб», зареєстрованому в Парламенті.

Згідно з проектом, право розпорядження нерухомим майном, яке розташовується на тимчасово окупованій території, може бути реалізовано власником такого майна на території, на якій органи державної влади здійснюють свої повноваження.

Інформація про осіб, що мають право користування нерухомим майном, повідомляється власником такого майна нотаріусу і вказується у відповідному договорі. У разі встановлення факту недостовірності зазначеної інформації договір може бути визнаний недійсним.

Якщо право власності чи користування нерухомим майном мають неповнолітні, малолітні і недієздатні особи, відчуження такого майна здійснюється за згодою органу опіки та піклування за місцем проживання власника (уповноваженої особи) або за місцем здійснення угоди. Окрім того, у разі відчуження нерухомого майна, що належить до житлового фонду, житлові умови таких осіб не можуть бути погіршені.

Батьки, опікуни, піклувальники та інші законні представники малолітніх, неповнолітніх і недієздатних осіб протягом 3-х місяців з дати набуття такими особами прав на об'єкт нерухомого майна мають надати органу опіки та піклування, який дав дозвіл на здійснення угоди, документи, що підтверджують право власності на нерухомість або право таких осіб на користування ним.

Окрім того, законопроектом запропоновано звільнити внутрішньо переміщених осіб та осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях, від сплати судового збору в справах, пов'язаних з порушенням їхніх прав.

Раніше QHA писало, що переселенцям спростили оформлення комунальних субсидій. Так, з 1 травня цього року вимушені переселенці мають право на оформлення комунальних субсидій без пред'явлення договору про оренду житла, повідомляється на сайті Кабміну, присвяченому енергоефективності.

Джерело: Юрліга

QHA