КИЇВ (QHA) -

Кабінет міністрів України схвалив зміни до деяких законодавчих актів щодо посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства.

Так, особа, якій законом заборонено проводити агітацію або агітація проводиться поза встановленими законом термінів, або агітація проводиться за допомогою засобів, заборонених Конституцією або законами України, буде виплачувати штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів. Службові чи посадові особи будуть платити штрафи від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів.

Якщо особа під час своєї передвиборної агітації надає виборцям гроші, товари, послуги, пільги, штраф за відповідне порушення становитиме від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів.

Окрім цього, у законодавстві вказано, що за умисне розголошення результатів голосування шляхом їхньої демонстрації у приміщенні для голосування потрібно буде сплатити від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів.

Штрафи передбачені також за знищення виборцем свого бюлетеня або винесення його за межі приміщення для голосування. У такому випадку людина отримає штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів.

QHA повідомляло, що парламент ухвалив за основу законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення норм закону України, спрямованих на створення безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю до будинків і споруд". Документ підтримав 241 народний депутат.

QHA