КИЇВ (QHA) -

 

Кабінет міністрів України 17 жовтня затвердив зміни до постанови №328, яка дозволяє почати виплати сім'ям політв'язнів. Про це в ефірі Радіо Hayat розповів перший заступник міністра у справах тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юсуф Куркчі.

— Ми маємо певний прогрес у тому, що можемо почати виплати політв'язням та їхнім сім'ям. На засіданні кабінету міністрів (17 жовтня — ред.) були прийняті зміни до постанови Кабміну №328, — повідомив Куркчі.

На кожного політв'язня передбачено по 100 тис грн.

За словами Куркчі, виплати мали розпочатися вже у серпні цього року, але загальмувалися через відсутність в українському законодавстві критеріїв визначень, хто є політв'язнем. Проект закону №6700, який регулює це питання, був зареєстрований у Верховній Раді ще у липні 2017 року, але до цих пір не розглянутий.

Окрім того, у постанові уряду було некоректно прописане посилання на відповідний додаток до закону про держбюджет на 2018 рік.

Кабмін вирішив проблему, створивши спеціальну комісію з представників Мін'юсту, МВС, СБУ і Мінсоцполітики, яка має визначати — хто є політв'язнем, а хто ні.

— Сподіваємося, що найближчим часом зможемо почати роботу комісії, яка розглядатиме справи і звернення цих сімей і почати виплати, які держава мала почати два або три роки тому, — зазначив Куркчі.

Разом з тим чиновник зазначив, що зміни до постанови вирішують тільки частину проблеми.

— Ми не можемо витратити гроші у відношенню до людей, які були укладені і зараз на волі. Ці кошти розраховані на людей, які сьогодні знаходяться в складних відносинах з окупаційною владою. Для того, щоб ми врахували людей, які були з початку окупації якимось чином позбавлені волі, страждали від тортур і так далі по своїй громадянській або політичної позиції, потрібен закон. Але, на жаль деякі політичні гравці використовують цю тему більше для підтримки політичного тонусу, ніж для практичного вирішення цієї проблеми, — вважає Куркчі.

 

Нагадаємо, голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров вніс до комітету Верховної Ради з питань бюджету пропозицію про виділення з держбюджету України на 2019 року більше 90 млн гривень на фінансування проектів, пов'язаних з реінтеграцією Криму.

Кошти пропонується виділити у рамках урядової програми "Розселення та облаштування депортованих кримських татар і осіб інших національностей, які були депортовані з території України".

QHA