КИЇВ (QHA) -

Кабінет міністрів України виключив п'ять країн з переліку держав, операції з резидентами яких визнаються контрольованими для цілей трансфертного ціноутворення. Таке рішення прийняли на засіданні уряду.

Так, зі списку офшорів виключили Естонію, Латвію, Грузію, Угорщину і Мальту.

— Ми постійно моніторимо податкові системи інших країн і формуємо списки вимог до українських компаній, які працюють із цими країнами, щоб вони звітували про свій прибуток. Було прийнято недавно рішення про розширення цього списку, туди увійшли Естонія, Латвія, Грузія, і наші партнери були схвильовані з цього приводу, зазначив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він заявив, що обговорював це питання з прем'єр-міністром Естонії.

— Ми сьогодні приймаємо рішення про скасування цих вимог для Естонії, Латвії, Грузії, Угорщини.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк вніс пропозицію виключити зі списків також Мальту.

У деяких країнах є норми, за допомогою яких з України можуть виводитися гроші за нульовою ставкою. Це нас хвилює, тому що відбувається витік грошей з країни. Тому ми зараз проведемо консультації.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Естонії Юрі Ратас під час зустрічі з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом та міністром фінансів України Олександром Данилюком у Давосі заявив, що Естонію необхідно негайно виключити зі списків офшорів. Юрі Ратас повідомив, що жодна інша країна не включає Естонію до списків офшорів.

Раніше глава МЗС Естонії Свен Міксер заявив, що Україна помилково внесла Естонію до списку офшорних зон, оскільки неправильно інтерпретувала естонський закон про податок на прибуток.

QHA