КИЇВ (QHA) -

Кабінет міністрів України на засіданні 1 березня 2017 року прийняла проект постанови «Про затвердження Порядку переміщення товарів у район чи з району проведення антитерористичної операції», повідомляє кореспондент QHA.

— Постанова повністю відповідає тим напрямкам політики, яку проводить президент країни, уряд країни з протидії агресії Російської Федерації в різних сферах, сказав міністр з питань ТОТ та ВПЛ Вадим Черниш.

Міністр пояснив, що постанова повинна врегулювати порядок переміщення товарів не тільки на неконтрольованих владою України територіях, а й на підконтрольних. При цьому, за словами Черниша, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та Міністерство економічного розвитку і торгівлі повинні у найстисліші терміни розробити перелік товарів, які будуть входити до цієї категорії.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив, що «це повинен бути мінімальний перелік товарів, і щоб вони мали абсолютно критичне значення для підприємств гірничо-металургійного комплексу, енергетики, теплопостачання України».

У свою чергу глава МВС Арсен Аваков запропонував дозволити ввезення і вивезення трьох, максимум чотирьох позицій, критично важливих для інфраструктури та металургії.

Згідно з документом, фізичні особи можуть здійснювати переміщення товарів у ручній поклажі та/або супровідному багажі автотранспортом згідно із переліком і обсягами, які затверджуються Міністерством з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.

Суб'єкт господарювання для переміщення товарів має бути включений до переліку суб'єктів господарювання, які здійснюють переміщення товарів, а форми переліків визначаються координаційним центром. Документом також визначаються підстави для відмови у включенні суб'єктів господарювання до таких списків.

Суб'єкт господарювання, який має намір перемістити товар, повинен звернутися із заявою у письмовій та електронній формі до Державної фіскальної служби України.

Переміщення вугільної продукції

Для переміщення вугільної продукції Міненерговугілля направляє інформацію до координаційного центру про включення енергогенеруючих компаній, що використовують вугільну продукцію для вироблення електроенергії, до переліку суб'єктів господарювання — одержувачів вугільної продукції.

Переміщення вугільної продукції через лінію розмежування здійснюється залізничним транспортом через певні контрольні пункти в'їзду/виїзду на залізниці.

Після укладення контракту з постачальниками (здобувачами, переробниками) енергогенеруючі компанії направляють інформацію разом із копіями документів про здійснення угоди до координаційного центру, який повинен розглядати такі матеріали не більше п'яти робочих днів.

QHA