КИЇВ (QHA) -

 

Кабінет міністрів України на засіданні сьогодні, 31 жовтня, затвердив Військово-медичну доктрину.

У документі прописані основні принципи й вимоги до медичного забезпечення Збройних сил України.

Військово-медична доктрина стосується військових формувань, правоохоронних і розвідувальних органів, органів спецпризначення з правоохоронними функціями.

У документі прописано, як буде організована система охорони здоров'я військовослужбовців, положення про фінансове забезпечення і науковий супровід, порядок підготовки військово-медичних кадрів.

Відзначається, що стандарти надання медичної допомоги військовим і правоохоронцям мають бути єдині для військового та мирного часу.

Для військових і правоохоронців будуть передбачені медичні стандарти НАТО, відповідні зміни до законодавства мають прийняти до 2020 року.

Для потреб Збройних сил України передбачено виробництво вітчизняних медичних препаратів, а також створення стратегічного запасу ліків.

Також йдеться про те, що держава має сприяти виробництву вітчизняного наземного, водного та авіаційного транспорту для евакуації поранених.

 

Німеччина передала для лікарень прифронтових міст на сході України чотири санітарних автомобіля з відповідним обладнанням.

Автомобілі призначені для лікарень у Попасній (Луганська область), Світлодарську, Торецьку і Авдіївці (Донецька область). Ці лікарні надають допомогу як цивільному населенню, так і первинну допомогу українським військовим.

 

Джерело: РБК-Украина

QHA