КИЇВ (QHA) -

Кабінет міністрів України сьогодні, 4 липня, ухвалив рішення змінити правила перетину кордону для дітей. Про це повідомляється у документі Кабміну.

До чинної постанови щодо правил перетину кордону додадуть норму, згідно з якою проїзний документ дитини діє протягом терміну, на який він виданий. При цьому, члени екіпажу зможуть супроводжувати неповнолітніх дітей.

— Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється лише за згодою обох батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, опікунів (піклувальників) та у їхньому супроводі або у супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку, у тому числі в супроводі членів екіпажу повітряного судна, на якому вони направляються, — йдеться у документі.

Окрім цього, якщо особа до 16 років виїжджає з території України в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за наявності нотаріально завіреної згоди, нотаріально завірена згода другого з батьків не обов'язкова. Однак без такої згоди другого з батьків потрібно надати необхідні документи для виїзду. Це може бути свідоцтво про народження дитини, видане компетентним органом іноземної держави, в якому немає відомостей про батька дитини. Документ має бути легалізований або завірений апостилем.

QHA повідомляло, що Кабінет міністрів схвалив зміни до деяких законодавчих актів щодо посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства. За правопорушення потрібно буде сплатити штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів. Службові чи посадові особи будуть платити штрафи від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів.

Джерело: РБК-Україна

QHA