ХЕРСОН (QHA) -

Херсонський міський суд не продовжив заборону на виїзд в анексований Крим капітану російського судна "НОРД" Володимиру Горбенку.

Прокурор клопотав про продовження терміну дії обов'язків, покладених на Горбенка, на 60 днів. Це стосувалося обов'язків прибувати на першу вимогу до слідчого, прокурора, слідчого судді або до суду і не відвідувати тимчасово окупований Крим.

Своє клопотання прокурор мотивував тим, що відносно Горбенка розслідується кримінальне провадження за ч. 1 ст. 249 КК України (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом), а сам підозрюваний може переховуватися від слідства, вчинити інший кримінальний злочин, знищити або спотворити докази.

Досудове розслідування встановило, що громадянин України, капітан судна СЧС "НОРД" Горбенко, який плавав під прапором Росії, 24 березня 2018 року вийшов з Керченського порту в анексованому Криму в напрямку Азовського моря з метою промислового вилову риби.

Також вказується, що Горбенко, якому повідомили про підозру, постійно проживає в Криму, має документи, видані окупаційною владою Криму, підтримує зв'язки із співробітниками прикордонної служби ФСБ РФ, працює за законами Росії.

Підозрюваний і його захисник заперечували проти задоволення клопотання. Слідчий суддя Дмитро Гонтар відхилив клопотання прокурора, вказавши, що той, відповідно до закону, мав подати клопотання щодо продовження запобіжного заходу, а не про продовження покладених на Горбенка зобов'язань.

Рішення суду оскарженню не підлягає.

Раніше повідомлялося, що апеляційний суд Донецької області залишив чинним рішення суду нижчої інстанції щодо притягнення екіпажу судна "НОРД" до адміністративної відповідальності за порушення українського законодавства у частині порядку виїзду з тимчасово окупованого Росією Криму.

Нагадаємо, 26 березня українські прикордонники затримали риболовецьке судно-порушник під прапором Росії в частині українських вод Азовського моря. Під час огляду судна виявили рибальський трал і 5 тонн морепродуктів. Пізніше ФСБ відкрила провадження проти українських прикордонників за статтею про «викрадення судна повітряного або водного транспорту, або залізничного рухомого складу».

QHA