КИЇВ (QHA) -

Екс-заступник генпрокурора України у коментарі QHA пояснив, що закон про спецконфіскацію не є дієвим інструментом для повернення вкрадених Януковичем активів.

— Якби законами можна було повертати вкрадені активи, так би робили всі держави у світі. Взяв, прийняв закон і все у бюджет ... Пам'ятайте, Верховна Рада прийняла постанову повернути Межигір'я у дохід держави. Повернулося? Ні. Для того, щоб повернути вкрадені активи, зокрема з-за кордону, треба розслідувати кримінальні справи, доводити вину і нелегальне походження активів, а не розмірковувати про їхнє повернення, зазначив Віталій Касько.

За його словами, європейські партнери України зберігають арешти на активи чиновників, але очікують від українських правоохоронних органів активності у розслідуванні.

Санкції Європи не триватимуть вічно, попередив він і нагадав, що на сьогодні в Україну не повернувся жоден цент із вкрадених екс-президентом нашої країни активів.

Як раніше повідомлялося, Віталій Касько у жовтні 2014 року повідомив, що ГПУ розслідує понад 30 кримінальних проваджень щодо високопосадовців режиму Януковича. Органи прокуратури активно співпрацювали з країнами ЄС, США, Канадою та міжнародними інститутами, допомога яких дає додаткові можливості українським слідчим.

QHA