ДОХА -

Катар подав офіційну скаргу до Органу з розв'язання суперечок (ОРС) Світової організації торгівлі (СОТ) через економічну блокаду з боку Саудівської Аравії, Бахрейну та ОАЕ, повідомляє Міністерство економіки і торгівлі Катару.

У повідомленні наголошується, що зазначені країни порушують основні закони і договори СОТ, що стосуються товарів і послуг, а також Угоду про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності.

Офіційну скаргу направило представництво Катару при СОТ, розташоване у місті Женева у Швейцарії.

У тексті документа зазначається, що Саудівська Аравія, Бахрейн і ОАЕ не обмежилися розривом дипломатичних відносин з Катаром, але ще й застосували щодо нього повітряну і морську блокаду в порушення комерційних прав цієї країни та її партнерів. Міністр економіки і торгівлі Катару шейх Ахмед бін Джасім бін Мухаммед аль-Сані сказав:

— Довільні дії країн, які встановили блокаду щодо Катару, суперечать міжнародним правам і договорам.

За його словами, заклик Дохи до арабських країн сісти за стіл переговорів є доказом для країн-учасниць СОТ щирості її намірів.

Міністр зазначив, що Катар продовжить вживати всіх необхідних заходів на рівні міжнародних і регіональних організацій, щоб захистити як свої торгово-економічні інтереси, так і інтереси партнерів.

Нагадаємо, 5 червня Бахрейн, ОАЕ, Саудівська Аравія, Єгипет, Ємен, тимчасовий уряд Лівії, Мальдівська Республіка і Республіка Маврикій оголосили про розрив дипвідносин з Дохою, пояснивши це підтримкою еміратом тероризму та екстремістської ідеології, його ворожою політикою і втручанням у справи арабських держав. Потім до них приєдналися Мавританія і Коморські острови, а Йорданія і Джибуті знизили рівень диппредставництва.

Джерело: АА

ФОТО: інтернет

QHA