АНКАРА (QHA) -

В Туреччині 5 серпня відбувся форум, присвячений дискримінаційному закону про мови в РФ, в якому взяли участь члени Федерації кавказьких асоціацій (Kaffed), учасники якого засудили підписані 3 серпня президентом Росії Володимиром Путіним поправки до закону «Про освіту в РФ».

На форумі виступили представники кавказьких національних товариств, члени Всесвітнього конгресу кримських татар (ВККТ) та інших організацій. За підсумками форуму було вирішено створити комісію, яка проводитиме консультації і координуватиме дії членів асоціації.

Глава Kaffed Яшар Асланкайа закликав усі кавказькі суспільства об'єднати свої зусилля заради протистояння ухваленим дискримінаційним поправкам.

— Ми маємо діяти спільно у питаннях, які стосуються нас усіх, — сказав він.

Генеральний секретар ВККТ Намик Кемаль Баяр на засіданні форуму нагадав учасникам заходу слова президента РФ, проголошені у 2007 році: "Чи потрібна Росії окрім російської яка-небудь інша мова?".

Він повідомив, що дискримінаційний закон торкнеться і анексованого Криму.

— На сьогодні в Криму формально існує 15 кримськотатарських шкіл, проте в цих класах не викладають кримськотатарською мовою, — сказав він.

У свою чергу, голова товариства Культури і Взаємодопомоги ногайських тюрків Хакан Бенлі зазначив, що в Анкарі відбудеться конгрес за участю великої кількості делегатів, на якому обговорять поправки до закону.

Професор історії Університету "Бількент" Хакан Киримли зазначив, що путінський режим відкрито прагне знищити неросійські народи в РФ.

— Така політика проводилася ще з початку 2000-их років, — зазначив він.

Нагадаємо, Всесвітній конгрес кримських татар раніше закликав усі неросійські народи РФ боротися проти асиміляційної політики Кремля.

Нагадаємо, 25 липня, Державна Дума РФ схвалила в остаточній редакції поправки до закону «Про освіту» в частині вивчення рідної мови з числа мов народів країни і державних мов республік, які перебувають у складі РФ.

Згідно з поправками, вивчення національної мови в автономних республіках і областях РФ стало необов'язковим.

QHA