КИЇВ (QHA) -

 

Міст через Керченську протоку зсувається. Про це повідомили у прес-службі Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ).

Такі висновки у МінТОТі зробили по знімках з космосу.

Працівниками Державтоінспекції зафіксовано декілька критичних ділянок, на яких і відбувається зміщення.

Перша ділянка — в районі штучного насипу з боку півострова. Тут зафіксовано просідання об'єктів зі швидкістю від 89 мм на рік і навпаки їхнє підняття — до 52 мм на рік.

Друга ділянка — у центральній частині мосту. Тут зафіксовано підняття арки залізничного сполучення зі швидкістю до 30 мм на рік, при цьому, арка автомобільного сполучення просідає зі швидкістю до 32 мм на рік.

Третя ділянка — це територія острова Тузла. Так, частина Тузлинської коси просідає зі швидкістю від 10 до 90 мм на рік, а об'єкти з частиною мосту просідають зі швидкістю до 83 мм на рік.

— Виявлені вертикальні зміщення арок Керченського мосту, за оцінками фахівців, свідчать про нестабільність морського дна у місцях встановлення опор і мають негативний вплив на акваторію Чорного моря, можуть становити загрозу життю і здоров'ю людей, — йдеться у повідомленні.

 

У відомстві додали, що складні погодні умови можуть також вплинути на стійкість Керченського мосту.

 

QHA повідомляло, що на Керченському мосту з боку Таманського півострова поклали дев'ять кілометрів залізничного полотна. Усього російській владі необхідно прокласти 38 кілометрів рейкошпальної решітки.

Після запуску залізничної частини щодня Керченським мостом планують пускати 29 пар потягів.

Нагадаємо, у жовтні з'їхав у воду фрагмент прольоту споруджуваної залізничної частини Керченського мосту. Під час опускання фрагмента мосту на опори, один з прольотів нахилився і впав на мілководді. Інцидент стався через технічну несправність однієї з домкратних систем.

В анексованому Криму рух Керченським мостом відкрили 15 травня. У відкритті брав участь президент Росії Володимир Путін: він сів за кермо самоскида і проїхав мостом. 1 жовтня міст відкрили для вантажівок.

QHA