КИЇВ (QHA) -

Керівник «РИА Новости Украина» Кирил Вишинський, який напередодні був затриманий СБУ за підозрою у державній зраді, вже знаходиться у Херсоні і впродовж двох днів суд має обрати йому запобіжний захід.

Про це агентству QHA повідомила прес-секретар прокуратури Автономної Республіки Крим Тетяна Тихончик.

За словами Тетяни Тихончик, Прокуратура проситиме обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

— Підозрюваний вже знаходиться у Херсоні. Він доставлений і знаходиться в ізоляторі тимчасового тримання. Сьогодні протягом дня до Херсонського міського суду буде скеровано клопотання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у термін на два місяці.

Речник Прокуратури АРК зауважила, що поки невідомо коли відбудеться судове засідання, оскільки це залежить від завантаженості суду. Водночас вона нагадала, що, відповідно до законодавства, запобіжний захід має бути обраний впродовж 60 годин з моменту затримання.

— У нас є 60 годин з моменту затримання і доставлення до суду. Затриманий він був вчора о 19:30 і цей час спливає 18 травня о 7:30 ранку. Тому в нас є два дні, щоб доправити його до суду для обрання міри запобіжного заходу.

Нагадаємо, керівник «РИА Новости Украина» Кирил Вишинський був затриманий СБУ 15 травня за підозрою у державній зраді

Вишинському закидають те, що він керував «Российским информационным агентством Новости Украина», з допомогою якого протягом декількох років український медіа простір наповнювався спотвореною інформацією про події в Україні, у тому числі, всіляко виправдовувалася окупація півострова Крим Російською Федерацією. 

Окрім того, Вишинський має російську медаль «За освобождение Крыма» і підозрюється у подвійному громадянстві (українському і російському). Також агентство «РИА Новости Украина», яким він керував, було створено «Федеральним державним унітарним підприємством «Міжнародне інформаційне агентство «Росія сьогодні», у 2014 році, без передбаченої Законом України «Про інформаційні агентства» державної реєстрації.

Кримінальне провадження за фактами розв’язання Російською Федерацією агресивної війни в інформаційній сфері щодо України і державної зради веде прокуратура АР Крим. Частина 1 ст. 111 Кримінального кодексу України передбачає покарання за державну зраду на термін від 10 до 15 років.

Вчора у редакції агентства СБУ в Києві провело обшуки, Вишинського затримали. Пізніше було ухвалене рішення етапувати його до Херсону, оскільки саме там знаходиться офіс прокуратури АРК. 

QHA