КИЇВ (QHA) -

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв 12 вересня зустрілися з координатором уряду Німеччини з питань міжсуспільної співпраці з Росією, Центральною Азією і країнами "Східного партнерства" Дірком Візе. Про це повідомляє кореспондент QHA.

Зустріч відбулася у рамках робочого візиту Візе в Україну, для ознайомлення з ситуацією в окупованому Криму і на Донбасі.

— Це мій перший візит в Україну, і тим більше важливо для нас поспілкуватися з вами і отримати інформацію особисто від вас щодо оцінки ситуації з вашого боку. Ми у ФРН повністю свідомі того, що сталося і повторюємо, що анексія Криму суперечить міжнародному праву, — повідомив Дірк Візе.

Він зазначив, що мета зустрічі з лідерами Меджлісу — отримати з першоджерел інформацію про те, що відбувається на окупованому півострові.

— Те, чим я займаюся, це питання політв'язнів, ситуація з кримськими татарами. Мене також цікавить, скільки кримських татар проживає зараз в Криму, скільки з них перебуває у в'язницях і які в них умови, оскільки я чув, що ситуація погіршується, — зазначив політик.

Рефат Чубаров поінформував Дірка Візе про масові репресії проти корінного народу в Криму.

— За чотири роки з нами, кримськими татарами, і з Кримом сталося щось неймовірне. Ми у цьому житті були готові, здається, до всього, після того як нас депортували у 1944 році й ми майже 50 років боролися за повернення, але ми не були готові до того, що Росія прийде на нашу землю, — зазначив голова Меджлісу.

Рефат Чубаров повідомив, що Росія цілеспрямовано проводить політику зі зміни етнічного складу півострова.

— Тисячі людей під примусом виїхали з Криму, тому що над ними нависла пряма загроза. У нас більше 70 осіб сидять в тюрмах, десятки насильно викрадені, а деяких з них ми знайшли вбитими. Росія робить все для того, щоб витіснити кримських татар з Криму і одночасно вона завозить своє населення, тобто, відбувається етнічне і демографічне заміщення (населення в Криму — ред.), — повідомив Чубаров.

Голова Меджлісу окремо наголосив на важливості зусиль Німеччини для збереження миру і стабільності у Європі.

— Ми всі усвідомлюємо особливу роль Німеччини. Саме Німеччина гратиме головну роль у забезпеченні глобального миру, щоб зберегти принципи справедливості у Європі.

За підсумками зустрічі сторони домовилися продовжувати взаємодію як на двосторонній основі, так і по лінії міжнародних організацій.

Довідка: Дірка Візе призначили на посаду координатора уряду Німеччини з питань суспільної співпраці з Росією, Центральною Азією і країнами "Східного партнерства" 11 квітня цього року. До цього Дірк Візе обіймав посаду парламентського статс-секретаря у Міністерстві економіки та енергетики ФРН.

Як повідомляло QHA, у листопаді очікується візит в Україну Канцлера Німеччини Ангели Меркель.

QHA