КИЇВ (QHA) -

Метою показу українського фільму «Кіборги» у Вашингтоні, Гаазі та низці інших світових столиць є залучення уваги світової громадськості до незаконних виборів в Криму і порушення прав людини Росією в Україні. Про це в коментарі QHA повідомила народний депутат і член постійної делегації України у ПАРЄ Марія Іонова.

За її словами, за кордоном уже відбувся один показ «Кіборгів» і реакція людей дала зрозуміти, що європейцям цікава тема війни на Донбасі і агресії Росії.

— Ми максимально хотіли покрити столиці перед виборами Путіна в РФ і особливо у контексті анексії Криму і ще раз привернути увагу світової спільноти, щоб вони бачили якими насильницьким методом проводяться ці вибори. Ми знаємо який тиск в Криму чинять на кримських татар. Ми закликаємо світову спільноту створити окремий список осіб, причетних до виборів, і будемо про це говорити у світових столицях (під час показів — ред.), — зазначає Іонова.

При цьому політик зазначила, що європейцям і американцям буде цікава і зрозуміла українська картина.

— Україна не відстоює щось незрозуміле для світової спільноти. Іноді, звичайно, ми нагадуємо деяким нашим партнерам, що таке міжнародне право, порушення прав людини. Але у будь-якому випадку, ми не розповідаємо історичних подій, адже це сучасність — це те, з чим ми живемо. Коли люди бачать фільм, заснований на реальних подіях, бачать цифри, то замислюються. Нашим адвокатам легше говорити з політиками у світі після того, як вони бачать такі фільми. Вони (люди в Європі та світі — ред.) розуміють, що мета Путіна не тільки Україна, а хаос і розвал ЄС, погані відносини з Америкою і Європою. Цей фільм підсилює цю складову, — підкреслює Іонова.

Раніше QHA повідомляло, що у березні цього року український фільм «Кіборги» покажуть у низці світових столиць.

QHA