КИЇВ (QHA) -

Оболонський районний суд Києва переніс дебати у справі про державну зраду колишнього президента України Віктора Януковича. Про це під час засідання сьогодні, 30 липня, повідомив суддя Владислав Дев'ятко.

Суд переніс дебати через те, що не прийшов захист обвинуваченого.

— На судове засідання прийшла сторона обвинувачення, сторона захисту на судові дебати не прибула, — зазначив суддя.

Дебати перенесли на завтра, 31 липня. Дев'ятко підкреслив, що 30 липня захист Януковича подав до суду клопотання нібито про те, що має поважну причину неявки на засідання.

— У заяві захисники повідомляють, що вони не прибудуть на судові дебати, оскільки знаходяться у Верховному суді, де розглядається їхнє питання про зміну підсудності цієї справи.

За словами судді, це вже третя спроба адвокатів екс-президента змінити підсудність справи.

QHA повідомляло, що екс-охоронець Януковича Костянтин Кобзар оприлюднив причину втечі екс-президента з України. За словами Кобзаря, Янукович тоді заявив, що ситуація в Україні має ознаки громадянської війни, і тому він нібито вирішив тимчасово залишити країну, щоб врегулювати ситуацію політичним шляхом.

Відзначимо, екс-президента звинувачують у скоєнні державної зради, пособництві представникам влади РФ, в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території й державного кордону України, в порушення порядку, встановленого Конституцією, веденні агресивної війни, тобто злочини, передбачені ч.1 ст .111, ч.5 ст.27, ч.3 ст.110, ч.2 ст.437 Кримінального кодексу.

Джерело: Українська правда

QHA