КИЇВ (QHA) -

Вимога Європейського мовного союзу до України порушити не тільки власне законодавство, а й норми міжнародного права — неприйнятна і безпрецедентна. Про це в ефірі Українського радіо заявив віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко, коментуючи заяви Європейської мовної спілки про ймовірне введення санкцій проти України через заборону в'їзду в країну російській учасниці Євробачення, передає «112 Україна».

Я думаю, точно таке саме рішення прийняла б Франція, Німеччина, Великобританія, Польща або будь-яка інша країна  член Європейського мовного союзу. А вимога від України безпрецедентних рішень на догоду Росії та порушення власного законодавства і, до речі, норм міжнародного права є безпрецедентною і неприйнятною.

В'ячеслав Кириленко зазначив, що оскільки анексія Криму не визнана жодною організацією світового рівня, заборона на в'їзд в Україну російській співачці Самойловій є дотриманням норми міжнародного права.

Україна, коли мова йде про Крим, базується на всіх рішеннях всіх міжнародних організацій, і жодна міжнародна організація у світі не визнала анексії Криму. Тому ми не тільки наше українське законодавство захищаємо, але і дотримуємося норм міжнародного права і захищаємо статус цього міжнародного права в Україні.

Він наголосив, що якщо РФ відправить на конкурс іншого учасника, то всій російській делегації, нарівні з іншими, буде забезпечена безпека, нормальний прийом і перебування. Інакше Україна проведе Євробачення для 42 країн.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, директор Європейського мовного союзу (EBU) Інгрід Делтенре у коментарі швейцарському таблоїду Blick висловила обурення «використанням конкурсу в політичних цілях», маючи на увазі заборону в'їзду в Україну російській учасниці Євробачення.

Співачці Юлії Самойловій, яка повинна була представляти РФ на Євробаченні-2017, СБУ офіційно заборонила в'їжджати на територію України протягом трьох років, оскільки 2015 року росіянка виступила в окупованому Криму, тим самим порушивши українське законодавство.

Директор пісенного конкурсу Йон Ола Санд безпосередньо перед заявою СБУ наголосив, що українська влада може сама, в рамках чинного законодавства, прийняти рішення про допуск або недопуск до Євробачення учасниці від РФ Юлії Самойлової, і керівництво конкурсу зобов'язане поставитися до цього рішення з повагою.

ФОТО: інтернет

QHA