СЕУЛ (QHA) -

Група китайських військових кораблів прибула до російського міста Владивосток для участі у другому раунді спільних військово-морських навчань.

Представник російського тихоокеанського флоту Володимир Матвєєв повідомив, що навчання «Морська взаємодія-2017» складаються з двох етапів — берегової фази і морської частини.

Берегова фаза пройде у Владивостоку з 18 по 21 вересня, зокрема на полігоні берегових військ Тихоокеанського флоту «Горностай» відбудеться тренування морських піхотинців двох країн. Морська частина маневрів буде відпрацьовуватися з 22 по 26 вересня в акваторії Японського і південній частині Охотського морів.

За даними Матвєєва, у навчаннях візьмуть участь 11 надводних кораблів, два підводні човни, два глибоководні рятувальні апарати, чотири протипожежні літаки і чотири корабельні вертольоти.

Росія і Китай проводять спільні військові навчання понад десять років. Перші спільні військово-морські навчання відбулися 2012-го.

Цьогорічні навчання проходять неподалік від Північної Кореї на тлі напруженості через ядерні амбіції КНДР, напередодні засідання Генеральної асамблеї ООН.

На цьому засіданні тема ядерної програми Пхеньяна буде в центрі уваги. І Китай, і Росія неодноразово закликали до мирних переговорів із врегулювання північнокорейської кризи.

Джерело: Reuters

QHA