АДІСС-АБЕБА (QHA) -

Китай опинився в центрі незвичайного шпигунського скандалу — з'ясувалося, що будівля штаб-квартири Африканського союзу, подароване КНР, було напхане системами прихованого спостереження.

У 2012 році за активної участі китайських будівельних фірм і, власне, уряду КНР в столиці Ефіопії Аддіс-Абебі побудували гігантський конференц-центр. Після урочистої церемонії відкриття він став штаб-квартирою Африканського союзу (АС) — організації, до складу якої входять 55 країн.

Як з'ясувало французьке видання Le Monde, будівництво хмарочоса обійшлося у 200 мільйонів євро.

Китай показав свою добру волю і небайдужість до проблем Африканського континенту. Вищі дипломатичні чини з півсотні країн, які збиралися кожні два роки на саміт АС, навіть і не підозрювали, наскільки Китай небайдужий до їхніх проблем.

Незабаром айтішники виявили підозрілу активність комп'ютерних систем будівлі вже після робочого дня, коли увесь персонал розходився по домівках.

З'ясувалося, що будівля була нашпигована китайською шпигунською технікою — мікрофонами і прихованими камерами. Всі комп'ютери були безпосередньо підключені до сервера в Шанхаї. Таким чином, китайці декілька років мали доступ не тільки до всіх електронних листів працівників АС, а й до більшості розмов, що відбувалися під час самітів.

Посол Китаю в Афросоюзі Куан Вейлін назвав матеріал французької газети «абсурдом» і відкинув звинувачення у шпигунстві. Він зазначив, що розслідування явно було покликане погіршити думку людей про Китай, а також нашкодити китайсько-африканським повідомленням. При цьому Вейлін зазначив, що найбільше шкоди Le Monde завдала сама собі.

Нагадаємо, раніше глава ЦРУ заявив, що Китай докладає не менше зусиль для надання прихованого впливу на Захід, ніж Росія.

Як приклад Майк Помпео навів спроби вкрасти комерційну інформацію США і проникнути в школи і лікарні, що також мало місце у Європі і Великобританії.

Джерело: 360tv.ru

QHA