КИЇВ (QHA) -

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що Азовське море має стати територіальним морем, в якому необхідно юридично провести лінію державного кордону між Україною і Росією.

Про це він заявив в ефірі одного з українських телеканалів.

За словами Клімкіна, таким чином настане кінець російським маніпуляціям про статус «внутрішніх вод» Азовського моря.

— Ми прекрасно розуміли, що Росія почне контрольовану ескалацію і почне піднімати ставки. Ми намагаємося зараз сконцентрувати наших партнерів на те, щоб політично та юридично Азовське море визнали звичайним територіальним морем на противагу тим маніпуляціям, про які йдеться.

Він назвав фундаментальною помилкою, що в Азовському морі не була проведена делімітація лінії державного кордону між Україною і Росією.

Глава зовнішньополітичного відомства пообіцяв, що Київ доведе до кінця арбітражний позов у рамках Конвенції з морського права.

— З морським кордоном ми спочатку доведемо справу з нашим арбітражним позовом у рамках Конвенції з морського права, отримаємо чіткі юридичні висновки, а потім працюватимемо за логікою звичайного, нормального територіального моря, коли і Азовське море, і Керченська протока, вони собою представляють міжнародний простір. І над цим зараз працюємо.

Також глава МЗС заявив, що важливим є військова присутність на узбережжі моря.

— Протидесантні дії і подальша присутність в Азовському морі. Ми її маємо розвивати. Без цього, звичайно, не переможемо.

Раніше командувач Військово-морських сил (ВМС) Збройних Сил України (ЗСУ) Ігор Воронченко заявив, що Україна перекине додаткові сили морської піхоти, берегової артилерії і посилить корабельні угруповання в акваторії Азовського моря.

За його словами, такі заходи необхідні для захисту всіх рубежів і мирної виробничої діяльності в Азовському морі.

Джерело: УНІАН

QHA