КИЇВ (QHA) -

Україна до кінця вересня повідомить РФ про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство, повідомив глава МЗС України Павло Клімкін.

За словами голови зовнішньополітичного відомства, президент України Петро Порошенко доручив повідомити РФ про розрив цього договору до 30 вересня.

— Президент висловив позицію. Так, ми зіткнулися з деякими юридичними питаннями, але в цілому абсолютно зрозуміло, що не може бути ніякого договору про дружбу і співробітництво з Росією.

Слід зазначити, якщо Україна не повідомить російську сторону про розірвання договору, то з 1 квітня 2019 року його дія продовжиться ще на 10 років.

Нагадаємо, вчора Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ України готуватися до розриву Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з РФ.

Як писало QHA, керівник міжнародних програм Центру глобалістики "Стратегія ХХ" Віталій Мартинюк заявив, що у міжнародних договорах РФ завжди намагається закладати положення, які можна двояко трактувати, чи використовувати на свою користь. Наприклад, зазначив Мартинюк, так сталося з Договором між Україною і РФ про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки.

QHA