НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін обговорив із генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем у Нью-Йорку перспективи введення миротворчої місії ООН на сході України. Про це повідомив спікер Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

— Павло Клімкін обговорив із генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем перспективи впровадження миротворчої місії ООН на сході України, питання захисту прав людини у тимчасово окупованому Криму, взаємодія у гуманітарній сфері, зокрема звільнення українських політв'язнів і заручників з російського полону, зазначив дипломат.

Він також заявив, що Клімкін передав генсеку ООН лист від імені Асоціації родичів політв'язнів Кремля, правозахисних та громадських організацій України.

 Міністр Клімкін звернувся з проханням посприяти звільненню українців, які незаконно утримуються в російських в'язницях.

Ніколенко додав, що сторони обговорили питання звільнення журналіста Укрінформу Романа Сущенка.

QHA повідомляло, що Павло Клімкін зустрівся у рамках засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ у Відні з держсекретарем США Рексом Тіллерсоном. Сторони обговорили питання розміщення миротворців ООН на Донбасі.

Нагадаємо, адміністрація США заявила, що в разі розміщення миротворців ООН на сході України до місії не повинні входити громадяни Росії. Місія повинна вільно переміщатися по всьому Донбасу і контролювати тільки українську сторону кордону з РФ.

QHA