КИЇВ (QHA) -

Київ чекає від міжнародного співтовариства початку перемовин з Росією щодо питання звільнення українських політв'язнів. Про це повідомив глава Міністерства закордонних справ (МЗС) України Павло Клімкін під час спільного брифінгу з головою Служби безпеки України Василем Грицаком.

— Ми чекаємо не просто співчуття, що наші співвітчизники перебувають у заручниках. Ми чекаємо, що почнуться перемовини з російською стороною — на політичному рівні або на рівні громадянського суспільства. Але це потрібно з однією простою метою — Росія має залишити територію України і має звільнити політичних в'язнів і заручників, — зазначив Клімкін.

QHA повідомляло, що у Страсбурзі відбудуться дебати щодо питання політв'язнів Кремля. Дебати відбудуться під час літньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Їх призначили на четвер, 28 червня.

Нагадаємо, перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко і голова постійної делегації Ради у ПАРЄ Володимир Ар'єв звернулися з листом до генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда щодо звільнення українських політв'язнів у Росії. У листі вони закликали Ягланда вимагати від президента Росії Володимира Путіна звільнення усіх політв'язнів, а також поінформували про недопуск українського омбудсмена до політв'язнів у РФ.

QHA