КИЇВ (QHA) -

 

Міністерство закордонних справ України може не знати про всіх українських політв'язнів, яких незаконно тримають в російських в'язницях. Про це на прес-конференції в Українському католицькому університеті у Львові повідомив Міністр закордонних справ Павло Клімкін.

— Я дуже чесно кажу, що ми насправді можемо не знати про деяких політичних в'язнів у російських в'язницях. Тому, кажучи про точну кількість, ми зараз вважаємо, що їх більше 70. Вони перебувають на території Росії, і вони є на території окупованого Криму, — зазначив він.

При цьому, голова МЗС підкреслив, що час від часу в списку політв'язнів з'являються нові імена.

— Остання платформа, яка відбулася позаминулої п'ятниці, ми доповнили цей список двома політичними в'язнями. Це постійний процес насправді. Маємо про це говорити.

Міністр закордонних справ додав, що Росія спробує використати ситуацію зі звільненням українських політв'язнів перед президентськими і парламентськими виборами в Україні.

— Тобто, це абсолютно свідома стратегія з боку Росії, і саме це сьогодні створює найбільшу перешкоду для того, щоб досягти прогресу.

 

Нагадаємо, лідер кримськотатарського народу, уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що Україна передала Туреччині список з прізвищами в'язнів Кремля. Радник голови Меджлісу кримськотатарського народу Арсен Жумаділов зазначив, що у списку 99 прізвищ. Це ті, хто перебуває у місцях позбавлення волі, перебувають під домашнім арештом або підпискою про невиїзд, а також ті, кому присудили виплату штрафу за надуманими кримінальними провадженнями.

 

Джерело: УНИАН

QHA