КИЇВ (QHA) -

 

Ситуація в Азовському морі стане одним з ключових питань, які Україна просуватиме під час Генеральної асамблеї ООН, яка відбудеться у Нью-Йорку (США). Про це на брифінгу 21 вересня повідомив Міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

— Генеральна Асамблея. Це (ситуації в Азовському морі) буде одним з ключових питань, у тому числі, які ми просуватимемо, — зазначив він.

Клімкін наголосив, що Україні необхідно збільшити присутність в Азовському морі для оборони території.

— Це безпека і оборона. Ми маємо фундаментально збільшити там нашу присутність .... Звичайно, ми маємо діяти політичним шляхом з нашими партнерами.

Клімкін нагадав, що зараз здійснюється міжнародний арбітраж щодо порушення прав України "і в Чорному морі, і щодо Азовського моря, і щодо Керченської протоки, і щодо нелегального будівництва Кримського мосту".

 

QHA повідомляло, що Україна транспортує до Азовського моря артилерійські катери. Усього очікується перекидання трьох таких катерів, які стануть найбільш потужними збройними одиницями в акваторії моря. До кінця року на Азовському морі планують створити військово-морську базу ВМС ЗС України шляхом передислокації Південної військово-морської бази ВМС ЗС України з Миколаєва, яка до окупації Криму розташовувалась у затоці Донузлав.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA