АНКАРА (QHA) -

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін у рамках свого візиту до Туреччини зустрівся з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом. Про це повідомляється на сайті посольства України в Турецькій Республіці.

У зустрічі з Ердоганом взяли участь лідер кримськотатарського народу, Уповноважений президента України з питань кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз, перший заступник міністра з інформаційної політики Еміне Джапарова і народний депутат України Марія Іонова.

Клімкін наголосив, що питання забезпечення прав та інтересів українців, які піддаються репресіям на тимчасово окупованих територіях України, знаходяться у центрі підвищеної уваги країни.

— Міністр наголосив на необхідності продовження україно-турецької взаємодії зі звільнення українських політичних в'язнів, утримуваних в окупованому Криму і на території РФ, у тому числі, із залученням до цього процесу лідерів кримськотатарського народу, — йдеться у повідомленні.

Під час зустрічі сторони обговорили розвиток україно-турецького двостороннього співробітництва, зокрема, поглиблення торгово-економічного співробітництва та міжлюдського виміру.

— Окрім того, сторони обговорили основні елементи підготовки до Сьомого засідання Стратегічної ради високого рівня, яке відбудеться у цьому році в Туреччині під співголовуванням президентів обох країн.

QHA повідомляло, що глава МЗС України подякував владі Туреччини за допомогу в звільненні кримських в'язнів Кремля і закликав продовжити тиск на Росію.

Нагадаємо, 30 березня відбулася зустріч глави МЗС України з турецькими парламентаріями. У зустрічі взяли участь лідер кримскотатaрского народу, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв, заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз, перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова та інші.

QHA