КИЇВ (QHA) -

Після декларації держсекретаря США Майка Помпео про невизнання анексії Криму необхідно тиснути на Росію. Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у своєму Twitter.

— Після цієї декларації маємо зміцнити зусилля і тиснути на Росію. Про «Балтійський сценарій», який тривав півстоліття, не повинні думати, цього не можна допустити. Хочу побачити Крим під українським прапором. Дуже!, — написав він.

Декларацію також прокоментувало Міністерство закордонних справ (МЗС).

— Ця декларація підтверджує сталість політики США у питанні поваги суверенітету і територіальної цілісності. Так само, як і в декларації Велеса 1940 року, США послідовно підтримують основний принцип міжнародного права ex injuria jus non oritur. Неправомірні дії не можуть бути основою прав для правопорушника, — відзначили у прес-службі МЗС.

Відомство подякувало США за спонукання РФ поважати міжнародне право і відновити територіальну цілісність України.

— Ми також глибоко вдячні Сполученим Штатам за практичну допомогу в протидії російській агресії проти України.

QHA повідомляло, що президент України Петро Порошенко закликав друзів і партнерів України підтримати декларацію Майка Помпео щодо Криму.

Нагадаємо, державний секретар США Майк Помпео у заяві під назвою «Кримська декларація» зазначив, що країна має намір підтримувати політику невизнання анексії Криму Росією до відновлення територіальної цілісності України. Держсекретар США закликав Росію «припинити свою окупацію».

QHA