КИЇВ (QHA) -

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував "кремлівський список" США.

Глава МЗС прокоментував "кремлівський звіт" США та заявив, що за агресивну політику РФ несуть відповідальність конкретні особи, а не Росія, як абстрактна держава, передає кореспондент QHA.

— Цей список означає, що США вважають, що Росія порушує фундаментальні принципи міжнародного права. Публікація цього списку означає, що всі, хто в ньому знаходяться, а не тільки Росія, як абстрактна держава, несуть персональну відповідальність за порушення принципів міжнародного права, — заявив Клімкін.

Раніше міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що публікація так званого «кремлівського списку» Міністерства фінансів США є останнім попередженням Російській Федерації.

Нагадаємо, Мінфін США опублікував передбачений новим законом про санкції «кремлівський список», до якого увійшли бізнесмени Олег Дерипаска, Роман Абрамович, Володимир Потанін, Михайло Фрідман. Включення до списку поки не означає поширення на зазначених осіб будь-яких конкретних санкцій.

Однак експерти вважають, що включення до списку може скоротити доступ цих осіб до операцій із зарубіжними фінансовими інститутами, так як багато кредитних організацій будуть бачити у персонах з доповіді подсанкціонних осіб.

QHA