КИЇВ (QHA) -

Росія намагається використовувати хімічні викиди в Армянську в окупованому Криму не в контексті міжнародного права, а в гуманітарному контексті. Про це повідомив очільник Міністерства закордонних справ (МЗС) України Павло Клімкін сьогодні, 12 вересня.

— Зараз Росія намагається використовувати цю ситуацію (в Армянську) для розкрутки, у тому числі на міжнародних майданчиках, питання непостачання води на окуповану територію, чого ми за визначенням ніколи не будемо робити, але розкручувати цю проблему не з точки зору міжнародного права, а начебто загортаючи це в гуманітарну обгортку, — зазначив він.

Клімкін наголосив, що МЗС підготувало проект звернення до міжнародної Організації із заборони хімічної зброї через викиди на «Кримському титані».

Наразі Міністерство охорони здоров'я і Мінекології збирають інформацію для підкріплення звернення фактами і результатами експертиз.

Глава МЗС додав, що Україна не дозволить РФ використовувати це питання у контексті маніпуляцій з подачею води.

— Ми прекрасно знаємо про всі фейкові плани на кшталт побудувати це водопостачання. Ми цього зробити ніколи не дозволимо. На окуповану територію вода за контрактом, де написано «Крим, Росія», ніколи поставлятися не буде.

QHA повідомляло, що у Нацполіції оприлюднили три версії екокатастрофи в Армянську. Згідно з першою версією, викид стався у зв'язку із неправильною експлуатацією заводів «Кримський титан», «Кримський содовий завод» і «Кримський бромовий завод». Друга версія — пошкодження резервуарів з відходами на заводах «Кримський титан», «Кримський содовий завод» і «Кримський бромовий завод» під час російських військових навчань. Третя версія полягає у тому, що викид в атмосферу здійснила РФ з метою створення масштабної інформаційної кампанії проти України.

Джерело: Укрінформ

QHA