КИЇВ (QHA) -

У Європейському Союзі обробляють питання посилення санкцій проти РФ за незаконне будівництво Керченського мосту, заявив журналістам Міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

За його словами, у цьому питанні має бути повна підтримка з боку всіх 28 країн.

— У Європейському Союзі декілька місяців обробляють питання посилення санкцій проти Російської Федерації за незаконне будівництво Керченського мосту в окупований Крим. У цьому питанні має бути повна підтримка з боку всіх 28 країн-членів. Сам процес відбувається, на жаль, з одного боку, не дуже швидко, але рішення обов'язково ухвалюється.

Глава МЗС зазначив, що робота над санкціями може тривати декілька місяців, як це було у випадку з незаконними виборами президента РФ в анексованому Криму.

Клімкін нагадав, що 22 серпня набули чинності санкції США, запроваджені після отруєння екс-полковника російської розвідки Сергія Скрипаля і його доньки Юлії у британському місті Солсбері.

— Ви бачите, що санкційний тиск зростає. Він зростає з боку Сполучених Штатів, він зростає з боку Європи. Він не просто відчутний, він закриває Росії можливість розвиватися і почувати себе цивілізованою країною. І цей тиск працює зараз і обов'язково спрацює й надалі, а ми будемо працювати з усіма, щоб не тільки розширювати чисто арифметично ці санкції, збільшувати кількість компаній і так далі, а щоб ці санкції системно впливали на Росію.

Нагадаємо, що санкції за Керченський міст запроваджені ще 18 липня. Тоді Брюссель ухвалив рішення про введення індивідуальних санкцій проти шести осіб, причетних до незаконного будівництва мосту.

QHA