КИЇВ (QHA) -

Незабаром Україна перегляне усі міждержавні договори з Росією, заявив Міністр закордонних справ Павло Клімкін після засідання Євроатлантичного форуму, який провели у Києві.

За його словами, кожен договір з РФ містить пункт щодо процедури припинення його дії, і у Києва є "внутрішній план, як і коли ми будемо це робити".

Однак поки говорити про ці наміри ще зарано, оскільки Кремль спробує використати це проти Києва у судових процесах, зазначив Клімкін.

— Те, що договірно-правова база наших відносин з Росією поступово повністю переглядатиметься — це абсолютний факт. Кожен договір з РФ має пункт щодо процедури припинення його дії, і у нас є внутрішній план, як і коли ми будемо це робити. Але якщо ми цей план оголосимо вже зараз, то Росія використає це проти нас у судових процесах.

Глава МЗС також пояснив, чому раніше Україна свідомо не розривала договір про дружбу з РФ.

— Спочатку Міністерство закордонних справ країни має надати інформацію Росії про розірвання договору до кінця цього місяця. Після цього потрібно подати на розгляд парламенту відповідний законопроект. Ми не зупиняли дію договору тільки тому, що він на нас працював в усіх міжнародних судових процесах, починаючи від Стокгольмського арбітражу і до так званої "трійки Януковича" (процесу в Лондоні щодо позики у $3 млрд).

Міністр анонсував, що одним з таких кроків стане припинення договору про статус Азовського моря як внутрішнього моря України та Росії.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України щодо припинення дії Договору про дружбу з Росією.

Павло Клімкін раніше заявляв, що усі документи для денонсації Договору про дружбу з РФ готові. Він зазначив, що Росія порушила «практично усі положення цього Договору, включаючи преамбулу».

Джерело: Український Інтерес

QHA