КИЇВ (QHA) -

Внутрішні бюрократичні процедури Європарламенту, що передують голосуванню і подальшому прийняттю безвізового режиму для громадян України, займуть кілька місяців. Про це в коментарі кореспонденту QHA заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

— Політичні перешкоди прибрані. В Європі стверджують, що спочатку має бути узгоджений механізм реагування на міграційні ризики. Це пов'язано з останньою міграційної хвилею, з якої багато громадян країн ЄС пов'язують терористичні акти.

Зараз питання полягає в тому, наскільки швидко Європейський союз зможе побудувати процес узгодження. Щоб Європарламент проголосував за це рішення, воно має бути перекладене всіма мовами Євросоюзу, далі воно буде формально проголосоване, а після цього буде рішення Європейської ради. Потім воно має бути опубліковане.

Ми намагаємося зараз тиснути, щоб цей процес зайняв якомога менше часу. Я виходжу з того, що це займе кілька місяців. Процес виключно бюрократичний, запевнив чиновник.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, механізм зняття призупинення безвізового режиму для в'їзду в Євросоюз громадянам України і Грузії був знайдений і узгоджений європейськими дипломатами ввечері 7 грудня.

QHA