НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Міністр закордонних справ Павло Клімкін під час виступу в ООН заявив, що основною загрозою безпеці в світі є нехтування міжнародним правом.

Про це повідомляє прес-служба постійного представництва України при ООН.

— Коли у 1990-х роках Україна добровільно знищила третій за величиною ядерний арсенал у світі, ми були переконані у верховенстві таких міжнародних принципів, як недоторканність міжнародних кордонів, а також територіальна цілісність і суверенітет, — заявив Клімкін.

Він зазначив, що ці принципи не є сакральними для Кремля.

— Порушення міжнародного права, у тому числі в сфері нерозповсюдження, є однією з найважливіших загроз для міжнародного миру і безпеки, — повідомив Клімкін.

Міністр також нагадав, що понад три роки тому Росія почала війну проти України. Це також продемонструвало, що урочиста обіцянка ядерної держави поважати незалежність і суверенітет нічого не варта.

— Розповіді Росії про те, що вона не порушила Будапештський меморандум, оскільки ядерна зброя не використовувалася проти моєї країни, є ще однією цинічною маніпуляцією, — зазначив міністр.

Нагадаємо, Російська Федерація завершила активну фазу спільних російсько-білоруських навчань «Захід-2017» відпрацюванням умовного нанесення ядерного удару.

Джерело: УНІАН

QHA