НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Емір Усеін-Куку, Наріман Мемедемінов, Сервер Мустафаєв і багато інших кримських татар стали цілями репресій окупаційних властей Криму, заявив на засіданні в ООН, присвяченій ситуації в Україні, міністр закордонних справ Павло Клімкін.

За його словами, ці люди потребують підтримки тих, хто поділяє цінності свободи і прав людини. Клімкін закликав членів Радбезу ООН і членів організації приєднатися до заклику на адресу Росії звільнити в'язнів Кремля.

Дипломат зазначив, що Росія продовжує ігнорувати минулорічну постанову Міжнародного суду, яка закликала дозволити діяти легально в Криму представницькому органу кримських татар — Меджлісу кримськотатарського народу, а також дозволити кримчанам здобувати освіту українською мовою.

— Незважаючи на таке чітке рішення суду, цілий рік Росія продовжує забороняти функціонувати Меджлісу. РФ також ігнорує резолюції Генасамблеї ООН щодо Криму. Заперечуючи доступ міжнародних моніторингових місій в Криму, окупаційна влада примушує кримчан служити у Збройних силах РФ, — сказав він.

Клімкін також назвав незаконним відкриття Керченського мосту, який порушує суверенітет України. Він подякував країнам, які проявили солідарність з Україною в цьому питанні.

Глава МЗС засудив також дії РФ щодо зміни демографічного стану на анексованому півострові.

— Велика кількість переселенців була розселена в Криму з моменту його окупації. РФ створює умови для міграції місцевого населення. Я хочу нагадати російській делегації (в ООН — прим. ред.), що ця практика є відкритим порушенням Женевської конвенції від 1949 року, — сказав він.

Клімкін також зазначив, що окупанти перетворюють Крим на військову базу і проводять вильоти звідти до Сирії, влада якої визнала "незалежність" самопроголошених Південної Осетії та Абхазії.

Глава МЗС також зачитав листа кримчанина, українського режисера Олега Сенцова, який проводить голодування з 14 травня, і закликав міжнародне співтовариство вплинути на звільнення усіх в'язнів Кремля.

Нагадаємо, раніше QHA повідомляло, що Клімкін виступить на спеціальній сесії Ради Безпеки ООН в Нью-Йорку, де розповість про репресії, які проводяться російською владою в окупованому Криму.

Відзначимо, що сесія Радбезу ООН була повністю присвячена Україні.

QHA