КИЇВ (QHA) -

Глава МЗС України Павло Клімкін прокоментував у своєму Twitter ухвалений в РФ закон про святкування 19 квітня «Дня прийняття Криму, Тамані та Кубані до складу Російської імперії». Клімкін назвав затвердження цього закону "жалюгідним кроком".

— Вчорашнім випадом щодо Криму Росія демонструє свою слабкість, огризаючись на декларації низки цивілізованих країн. Жалюгідний хід: трохи покопатися в історії, щоб знайти виправлення сьогоднішнім злочинам. Росія шукає аргументи в минулому, а цивілізований світ — у міжнародному праві, — заявив глава МЗС.

Відзначимо, Державна дума РФ 24 липня і Рада Федерації РФ 28 липня схвалила закон, яким «встановлюється нова пам'ятна дата Росії — 19 квітня, День прийняття Криму, Тамані та Кубані до складу Російської імперії (1783 рік)».

Як писало QHA, глава МЗС закликав тиснути на РФ після декларації держсекретаря США Майка Помпео про невизнання анексії Криму.

Він зазначив, що в контексті Криму не можна думати про «балтійський сценарій» (коли Захід лише формально не визнав анексію СРСР Литви, Латвії та Естонії), який тривав півстоліття.

Раніше Клімкін заявив, що Росія мілітаризує окупований Крим для розгортання ядерного потенціалу на півострові. Клімкін заявив, що Росія грубо порушує Статут ООН і міжнародне право. Глава МЗС підкреслив, що окупанти продовжують активно мілітаризувати півострів.

QHA