КИЇВ (QHA) -

Обмеження, які застосували у відношенні один до одного Китай і США у рамках торгової війни, зачіпають дуже малу частину двосторонньої торгівлі, заявив сьогодні, 3 квітня перший заступник директора Інституту світової політики Микола Белесков, передає кореспондент QHA.

— На сьогодні було оголошено про три і впроваджено два обмеження. З одного боку, були введені тарифи на імпорт сонячних батарей, а також було оголошено про введення тарифів на сталь і алюміній, які набули чинності 23 березня. Паралельно з цим, Білий дім заявив, що найближчим часом буде складено список товарів з КНР, які імпортують США, об'ємом до 60 млрд дол. Це менше 1% щорічного китайського експорту. Паралельно з цим, Пекін чітко показав 1 квітня, що вони теж готові застосовувати обмежувальні заходи. Вони теж невеликі — це всього 3 млрд дол. Тобто, КНР і США обмінялися лише першими залпами. Це не повноцінна торгова війна, — вважає експерт.

Нагадаємо, 23 березня Дональд Трамп підписав меморандум про введення мит на високотехнологічні товари з Китаю. Тільки за попередніми оцінками указ завдасть шкоди китайській економіці на суму 60 млрд доларів. Пекін відповість митами на 127 товарів з США на загальну суму в 5 млрд доларів.

ФОТО: Сергій Йолкін

QHA