КИЇВ (QHA) -

Збіглий народний депутат Олександр Онищенко близько 10 років незаконно збагачувався, продаючи газ через фіктивні приватні компанії за завищеними цінами. У період президентства Януковича дана практика була широко помічена на біржах олігарха Курченка.

На даний момент майже всі договори з фейковими компаніями Онищенка розірвані, і йде судовий розгляд про припинення дії останнього такого договору.

Про це в інтерв'ю «5 каналу» розповів глава правління НАК «Нафтогаз України» Сергій Коболєв.

За словами Коболєва, у даній схемі замішано «багато політиків», які були спільниками збіглого нардепа.

— Тут (у схемі ред.) є багато політиків, які до неї долучалися. Схема була побудована на одному простому елементі різниці у ціні. Державна компанія могла продавати газ по 30 доларів, а приватна той же газ, який ішов у ту ж трубу з тієї ж свердловини по 500. Старі свердловини держкомпанії передавали у так звану спільну діяльність і приватна компанія отримує право продавати газ по 500 доларів. Проблема була в тому, що згідно з паперами приватні компанії  і цю практику широко використовували з 2010 до 2014 року на біржах Курченка  коли компанія виходила на біржу, вона продавала газ не за ринковою ціною, а по 50-100 доларів  і віддавала "Укргазвидобуванню" невелику частину прибутку, а різниця між 100 і 500  залишалася у кишенях приватних бізнесменів. Завдяки діям і правоохоронців, і менеджменту компанії нам вдалося розірвати більшість таких випадків спільної діяльності, хоча одне велике СП досі залишається, воно має відношення до Онищенка, і зараз ми працюємо у судовому напрямку, щоб також припинити і його роботу, розповів Коболєв.

Нагадаємо, як передавало QHA, Національне антикорупційне бюро України 7 грудня почало розслідування за фактами підкупу збіглим депутатом фракції «Воля народу» Онищенком депутатів українського парламенту. Раніше Генеральна прокуратура України заявила підозру народному депутату Олександру Онищенку у причетності до поставок газу в окупований Крим. За заявою Генпрокурора Луценка, нардеп перехопив управління нафтогазовою вишкою у Херсонській області після того, як цю територію залишили російські війська, що може вказувати на змову.

ФОТО: інтернет

QHA