КИЇВ (QHA) -

 

Ідею створення кримськотатарської автономії після звільнення півострова від російської окупації підтримує половина жителів України.

Про це свідчать дані опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" спільно з соціологічною службою Центру Разумкова. Опитування проводилося з 16 — 22 серпня в усіх регіонах України за винятком анексованого Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитали 2019 респондентів старше 18 років.

Найбільша підтримка створення кримськотатарської автономії на заході й в центрі України — 56% і 59% відповідно. На сході й півдні країни підтримали кримськотатарську автономію 36–38% населення.

При цьому, 28% респондентів виступають проти створення автономії.

За словами аналітика Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" Сергія Шаповалова, висока частка українців, які вважають Крим частиною України.

— З часу нашого останнього опитування у 2016 році українці стабільно висловлюють думку, що Крим має залишатися у складі України. В середньому 70% громадян виступають за це, — повідомив експерт.

На заході й в центрі України так вважають більше 80% опитаних, у той час як на півдні — 56%, а на сході України — 45%.

— Думка про те, що Крим має входити до складу Росії, поступово втрачає підтримку на півдні й на Донбасі. Якщо у 2016 році за таку ініціативу виступало близько 15% жителів цих регіонів, то у цьому році — від 2% до 4%, — повідомив аналітик.

За даними опитування, серед українців переважають оптимістичні оцінки перспектив повернення Криму: 48% опитаних вважають деокупацію реальною, і 36% — не вірять, що Крим можна повернути.

 

У серпні переважна більшість жителів українських міст-мільйонників назвали себе патріотами і заявили, що пишаються тим, що вони — українці. На питання, чи вважаєте ви себе патріотом України, 86% опитаних львів'ян, 64% одеситів і 62% харків'ян відповіли ствердно. Пишаються тим, що є громадянами України 85% жителів Львова, 68% респондентів з Одеси і 65% — з Харкова.

QHA