КИЇВ (QHA) -

Судовий розгляд щодо екс-президента Віктора Януковича, екс-глави СБУ Олександра Якименка та екс-глави МВС Віталія Захарченка, які віддавали злочинні накази про розстріли під час Майдану, почнеться, коли буде винесено вирок у справі проти Януковича про держзраду.

Про це заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко в інтерв'ю інформагентству УНІАН.

— Закон передбачає, що у разі, якщо одна особа звинувачується у різних справах, вони (справи) повинні бути об'єднані. Якщо ми зараз уявимо ще одну справу проти Януковича, то процес у державній зраді затягнеться ще на величезну кількість часу. Тому ми ухвалили рішення, і це відповідає законодавству, йти крок за кроком, — сказав він.

Луценко також повідомив, що судові розгляди на території України у загальних і економічних злочинах команди Януковича почнуться цього року.

— Що стосується Януковича, його підозрюють у більш ніж десяти злочинах. Точніше, ми розслідуємо справи у десяти напрямках його діяльності. Це стосується і державної зради (це вже у суді), і його участі в організації розстрілів на Майдані, це одразу ж буде другою справою. Наступним може бути його участь у незаконному використанні державних коштів в інтересах власників приватизованого «Укртелекому» або його участь в інших незаконних економічних угодах, — зазначив він.

Раніше QHA повідомляло, що у справі про конфіскацію грошей, викрадених організованим злочинним угрупуванням на чолі зі збіглим екс-президентом України Віктором Януковичем, вже є 30 судових вироків.

У листопаді 2017 року Юрій Луценко заявляв, що досудове розслідування у справі про розстріли на Майдані у 2014 році завершиться "найближчим часом".

QHA