ВАШИНГТОН (QHA) -

"Американська мережа друзів України" (Friends of Ukraine Network), куди входять екс-посли і експерти США, оголосила низку важливих реформ, які необхідно здійснити владі в Україні.

Заяву підписали колишні посли США в Україні Вільям Міллер, Стівен Пайфер, Роман Попадюк, Вільям Тейлор та експерти відомих організацій.

Вони відзначили, що за останні чотири роки Україна здійснила більше реформ у багатьох галузях, ніж за попередні два десятиліття, проте Києву варто докласти більше зусиль у боротьбі з корупцією в державному та приватному секторах.

Американські дипломати і експерти відзначили, що незважаючи на створення нових антикорупційних органів, таких як Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) і Національне агентство з питань запобігання корупції (НАПКА), їхня структура залишається незавершеною, роботі існуючих органів створюють перешкоди, антикорупційні активісти зазнають переслідувань.

У своїй заяві "Американська мережа друзів України" закликала Верховну Раду і уряд України до негайних дій у створенні незалежного спеціалізованого антикорупційного суду у повній відповідності з рекомендаціями Венеціанської комісії та умовами програми МВФ; підтримки, а не підриву роботи НАБУ і САП; реформі НАПКА і оновленню його керівництва, щоб забезпечити повний та ефективний контроль за перевіркою стану українських посадових осіб; а також до скасування дискусійних положень антикорупційного закону, які вимагають від фізичних осіб і організацій, які займаються антикорупційною діяльністю, подавати щорічні декларації про майно.

Окрім того, експерти закликають скасувати або обмежити недоторканність депутатів таким чином, щоб зробити можливим законне кримінальне переслідування, особливо у корупційних справах.

Нагадаємо, раніше QHA підготувала аналітичний матеріал про реформи в Україні.

QHA