КИЇВ (QHA) -

Комісар Європейського союзу з питань юстиції Віра Юрова написала листа міністру юстиції РФ Олександру Коновалову із закликом негайно звільнити українського політв'язня Олега Сенцова.

— Я б закликала вас переглянути цю справу з гуманітарних міркувань і з урахуванням міжнародних зобов'язань Росії у питаннях прав людини і звільнити пана Сенцова ... Такий жест став би потужним сигналом світу про прихильність Росії дотримання міжнародного права і прав людини, — написала Юрова.

Вона також закликала РФ пустити до Сенцова представників української влади, зокрема, уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову, і створити незалежну медичну бригаду, щоб забезпечити необхідне лікування політв'язня.

Нагадаємо, уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявила, що стан здоров'я Олега Сенцова задовільний. За її словами, вона щодня отримує інформацію з цього питання від керівництва ФСВП.

Раніше Людмила Денісова заявила, що Сенцов знаходиться на межі, а також немає ніякого офіційного документа про стан його здоров'я. Як зазначалося, кровоносна система Сенцова страждає через брак кисню.

Джерело: Politico

QHA