КИЇВ (QHA) -

 

У Третьому комітеті Генеральної Асамблеї ООН 15 листопада відбудеться голосування за проект резолюції про порушення прав людини в анексованому Криму.

Після цього документ направлять на розгляд Генасамблеї ООН, де голосування має відбутися в грудні.

Про це у своєму Facebook написала перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар.

За її словами, співавторами проекту резолюції стало понад 30 країн.

У резолюції йдеться про такі злочини Росії в Криму, як автоматичне накладення російського громадянства на громадян України, депортація незгодних, тортури проти інакодумців, зникнення та політичні переслідування.

Також в документі йдеться про заборону Меджлісу кримськотатарського народу і проголошення його "екстремістською" організацією, блокування українських ЗМІ, ігнорування з боку Росії рішень міжнародного суду ООН та інших злочинах.

— Складність просування "правозахисних" резолюцій полягає в тому, що країни скоріше будуть утримуватися, ніж голосувати, адже в деяких випадках ситуація з правами людини всередині країн може бути неоднозначною, — зазначила Джаппар.

 

 

Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко заявив, що одним з нововведень чергової резолюції Генасамблеї ООН по Криму буде включення питання про політв'язнів, що містяться в Криму і Росії. За його словами, Україна прагне до якомога більш жорстких формулюваннь, що засуджують дії Росії, навіть якщо це призведе до зменшення кількості голосів "за".
 

QHA