НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

 

Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН схвалив оновлений проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і Севастополі, Україна".

Про це у своєму Twitter повідомив Президент України Петро Порошенко.

— Не зважаючи на шалений опір Росії, Третій комітет ООН тільки що ухвалив новий проект резолюції, що засуджує кричущі порушення прав людини, вчинені Росією, країною-окупантом, в українському Криму.

 

Документ підтримали 67 делегацій, проти голосували 26 країн, 87 країн утрималися від голосування.

Прес-служба Місії України в ООН у своєму Twitter назвала країни, які проголосували "проти": Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, Камбоджа, Китай, Куба, Північна Корея, Еритрея, Індія, Іран, Казахстан, Киргизія, М'янма, Нікарагуа, Росія, Сербія, Південна Африка, Південний Судан, Судан, Сирія, Таджикистан, Уганда, Узбекистан, Венесуела та Зімбабве.

 

У документі підтверджується, що "силове захоплення Криму є незаконним, це порушення міжнародного права". Йдеться про те, що окуповані території мають бути повернуті.

Висловлюється стурбованість у зв'язку з тим, що місія зі спостереження за дотриманням прав людини в Україні як і раніше позбавлена ​​доступу до Криму, незважаючи на мандат, який охоплює всю територію України.

Країни-члени ООН рішуче засудили "повне ігнорування Росією своїх зобов'язань за Статутом ООН і міжнародного права щодо її юридичної відповідальності за окуповану територію, включаючи відповідальність за повагу українського права і прав усіх цивільних осіб".

У документі міститься заклик до Росії надати доступ до незаконно затриманим українським громадянам в Росії і Криму незалежним лікарям з міжнародних медичних організацій, а також українським посадовцям.

У резолюції висунули вимогу, щоб Росія припинила залучати жителів анексованого півострова до участі у військових операціях і зупинити депортацію з Криму тих, у кого немає російського громадянства.

Від Росії також вимагають виконати рішення Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року з відновлення прав українців у Криму.

Цей документ направлять на розгляд Генасамблеї ООН, голосування за резолюцію може відбутися у грудні.

 

Петро Порошенко подякував країнам-члени ООН за підтримку резолюції.

— Резолюція ГА ООН містить положення про долю українських політв'язнів Кремля. Щоденна боротьба за їхнє звільнення триває. Міжнародна відповідальність за агресію, окупацію, порушення прав людини неминуча. Вдячний державам-членам ООН за незмінну солідарність з Україною, — написав Президент у своєму Twitter.

 

Заступник міністра інформполітики, член української делегації в ООН Еміне Джеппар заявила, що понад 30 країн світу приєдналися до співавторства спеціальної резолюції ООН щодо окупованого Криму.

За її словами, вперше в історії ООН країну, яка є постійним членом Ради безпеки ООН, називають у резолюції "окупантом" і "агресором".

QHA