ВІДЕНЬ (QHA) -

Прес-секретар Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца на конференції Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) у Відні закликала Росію негайно припинити переслідування українських журналістів Романа Сущенка та Миколи Семени.

— # Fomconf2017 вимагає від  РФ негайно припинити незаконне і політичне переслідування українських журналістів Романа Сущенкаа та Миколи Семени.

Також під час  виступу Беца нагадала про грубі порушення Росією свободи слова та ЗМІ в окупованому Криму і на Донбасі.

Присутня на конференції виконуючий директор організації «Детектор Медіа» Діана Дуцик прокоментувала слова Беци:

— Спікер МЗС Мар'яна Беца сказала, що Україна підтримує свободу слова. Нагадала росіянам про двох журналістів, які перебувають у заручниках в Росії: Романі Сущенко та Миколі Семені, і закликала інші країни і ОБСЄ докласти зусиль для їх звільнення. Також вона відреагувала на репліку російського представника щодо "української теми": Немає української теми, є російська війна проти України, — сказала вона.

Відзначається, що на міжнародній медійній конференції у Відні «Свобода ЗМІ в умовах нестабільності» взяли участь багато українських журналістів і експерти, активісти НСЖУ. Одним із основних у обговоренні стала тема медіаграмотності. Дуцик продовжила:

— Остання сесія першого дня присвячена темі медіаграмотності. Це важливо, що ця тема піднімається на платформі ОБСЄ на такому рівні. Напевно, вперше тут у такому форматі. Медіаграмотність стає важливою не тільки в Україні, але і в європейських країнах. Фейки і пропаганда дістали всіх. Це відчутно у всіх виступах під час різних дискусій. Представник ЮНЕСКО Маріус Лукошюнас вважає, що медіаграмотність — це м'яка сила, інструмент, який може допомогти протистояти негативним явищам у суспільстві, а також працювати з темами, які складно регулювати.

Як повідомляло QHA, у Відні 19-20 червня проходить міжнародна конференція ОБСЄ, присвячена роботі ЗМІ у кризових умовах.

Журналісти та експерти по ЗМІ обговорять у Відні питання, яким чином дезінформація і пропаганда позначаються на зусиллях з пошуку миру і на процесах примирення і підривають підвалини журналістської професії та демократії в цілому.

ФОТО: Твіттер Мар'яни Беци, Фейсбук Діани Дуцик

QHA