КИЇВ (QHA) -

У конфлікта на Донбасі немає передумов для заморожування, заявив 12 лютого на засіданні круглого столу "Конфлікт на Донбасі у 2018 році: заморозити неможна врегулювати" екс-депутат Державної думи Росії Ілля Пономарьов, передає кореспондент QHA.

— З приводу замороженого конфлікту, якщо ми подивимося на велику статистику різноманітних військових конфліктів у світі, то ми побачимо, що практично жодної передумови для того, щоб війна на сході України перетворилася у заморожений конфлікт, у нас немає.

За його словами, на Донбасі немає ні етнічної різниці між окупованою територією і рештою України, ні релігійної, ні мовної.

— Немає нічого того, що б відділяло цю територію від іншої території країни, окрім фактора зовнішнього впливу, — вважає Пономарьов, — він не може там зберегтися, тому що для цього немає ніяких довгострокових передумов. Більш того, немає й межі між територією так званої "ДНР / ЛНР" і рештою території країни. Кордон позначився випадково, це лінія військового протистояння, до якої встигли дійти, — упевнений політик.

Як раніше повідомляло QHA, директор дипломатичної академії ім. Г. Удовенко при МЗС України Сергій Корсунський запропонував залучити для врегулювання конфлікту на Донбасі Китай. Для цього, за словами дипломата, потрібно зацікавити КНР економічно.

QHA