ВАШИНГТОН (QHA) -

Група Конгресу США з питань свободи преси закликала контрольованих РФ бойовиків на Донбасі негайно звільнити українського журналіста Станіслава Асєєва.

Таку заяву оприлюднили співголови групи, члени Палати представників Адам Шифф і Стів Чабот.

Вони відзначили, що американські конгресмени «глибоко стурбовані» тим, що бойовики терористичного угруповання «ДНР» продовжують незаконно утримувати Станіслава Асєєва з червня 2017 року.

— Асєєв писав для декількох українських ЗМІ, а також для місцевого бюро Радіо Свобода. Він був одним з декількох незалежних журналістів, які залишалися у підконтрольному сепаратистам регіоні, щоб надавати об'єктивну інформацію, — йдеться у заяві.

Конгресмени відзначають, що Асєєв на початку липня оголосив голодування і тому «його ситуація стає жахливою».

Нагадаємо, 6 червня 2017 року в Донецьку зник безвісти журналіст і письменник Станіслав Асєєв, який пише під псевдонімом Станіслав Васін. Він вирішив залишитися на тимчасово непідконтрольній Україні території, щоб розповідати про те, що відбувається в окупації.

Раніше із закликом негайно звільнити Асєєва висловився представник ОБСЄ з питань свободи преси Харлем Десір. За його словами, на затримання журналіста не можна закривати очі.

Бойовики "ДНР" намагаються представити Асєєва "шпигуном" і шантажують затриманням його матері. Вони погрожують затримати її як спільницю. Робиться це для того, щоб журналіст обмовив себе.

Джерело: РадіоСвобода

QHA