ВАШИНГТОН (QHA) -

Більше 50 американських конгресменів підписалися під листом до Держдепу США, де засудили прославляння українських бійців ОУН і УПА.

У листі висловлюється стурбованість "зростанням антисемітизму" і заперечення Голокосту в Європі, у Польщі та Україні.

Велика частина звернення присвячена саме українській тематиці.

Занепокоєння у конгресменів викликав український закон 2015 року, який, за їхніми словами, "прославляє нацистських колаборантів та впроваджує кримінальне переслідування за заперечення їхнього героїзму". 56 конгресменів назвали героїв України Степану Бандеру, Романа Шухевича, а також Організацію українських націоналістів та Українську повстанську армію "нацистськими колаборантами".

— Ці воєнізовані формування та окремі особи у деяких випадках співпрацювали з нацистами і несли відповідальність за вбивство тисяч євреїв, від 70 до 100 тисяч поляків та інших етнічних меншин у період між 1941 і 1945 рр., — повідомили конгресмени.

Парламентарії згадують про зростання кількості випадків антисемітизму в Україні, до яких відносяться плюндрування меморіалів Голокосту і єврейських храмів. Як приклад наводять випадок, коли свинячу голову зі свастикою принесли до синагоги в Умані.

Нагадаємо, згідно з дослідженням Pew Search Center, Україна посіла останнє місце за рівнем антисемітизму серед країн Центральної та Східної Європи.

Згідно з дослідженням, тільки 5% українців не хотіли б бачити євреїв серед громадян своєї країни. Перше місце з побутового антисемітизму зайняла Вірменія (32%), за нею йде Румунія (22%) і Чехія (19%).

QHA