КИЇВ (QHA) -

З моменту призначення Хаджі Байрам Болата координатором минуло три роки і його перебування в Україні в якості координатора ТІКІ підходить до кінця.

З цією ціллю Хаджі Байрам Болат прибув з прощальним візитом в представництво Меджлісу кримськотатарського народу в Києві, де його прийняв глава представницького органу, Народний депутат України Рефат Чубаров.

Глава Меджлісу подякував Хаджі Байрам Болату за надану допомогу і реалізацію в Україні, а до окупації – і в Криму соціально-значущих проектів, серед яких була допомога національним школам, представникам творчої і наукової інтелігенції, підтримка талановитої молоді.

Рефат Чубаров підкреслив, що глибоке розуміння ситуації в регіоні, його специфіки, вміння встановити контакт була дуже важлива в діяльності Хаджи Байрам Болат, що дозволило йому успішно виконувати свої обов’язки.

У свою чергу, Хаджі Байрам Болат, сказав, що Україна і особливо Крим мають для нього велике значення, і ситуація в регіоні і країні буде для нього завжди об’єктом зацікавлення.

-Крим і Україна має для нього велике значення, я завжди буду слідкувати за розвитком подій в країні. Буду сподіватися, що соціально значущі проекти тут будуть продовжені, - сказав Хаджи Байрам Болат.

Гість подарував Меджлісу кримськотатарського народу пам’ятне видання.

Нагадаємо, що ТІКА Турецьке агентство взаємодопомоги и координації Турецької Республіки /Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) була відкрита з 1992 року.

На сьогодні представництва ТІКІ функціонують більше, ніж в 100 країнах світу.

Діяльність агентства представляє собою реалізацію економічних, культурних, історичних, освітніх проектів, спрямовані на потреби тої чи іншої держави.

Якщо в 2002 році надана допомога в рамках проектів ТІКІ у різних країнах світу складає 85 мільйонів $, то, наприклад, в 2011 році такі проекти були реалізовані на суму в 1 млрд. 273 мільйона $. Представництво ТІКА було відкрито у 1997 році, в столиці Україні Києві – в кінці 2010року.

QHA